بازرگاني پرشين پيشرانه
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 38
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 1714
چت باکس

بيداري در خواب دقيقاً چيست؟

بيداري در خواب (False Awakening) زماني رخ مي دهد كه فرد احساس مي كند بيدار شده است. اين در حالي است كه جسم وي هنوز در خواب است. اين مورد يك رويداد شايع است. تقريباً اين مسأله براي همه ي افراد رخ داده است. نكته ي جالب اين است كه بيداري در خواب ممكن است به دفعات پشت سر هم رخ دهد. فكر كنيد چند جعبه ي كوچك را به ترتيب داخل هم گذاشته ايد. اين پديده هم ممكن است به اين شكل پشت سر هم تكرار شود. فردِ خوابيده با خود مي گويد «همه اش خواب بود. بالأخره بيدار شدم». غافل از اينكه دوباره در خواب به سر مي برد.

بيداري در خواب ممكن است اين نگراني و تشويش را در فرد ايجاد كند كه وي در خواب به سر مي برد يا بيدار شده است؟ حتي ممكن است شما در كالبد خود ناظر بر بدن خوابيده ي خود باشيد. يعني بالاي تخت، جسم خوابيده ي خود را نگاه كنيد. شايد فرد خوابيده كاملاً از محل خواب ديدن آگاه باشد. تمام وقايع و رويدادهاي محل حادثه را نيز در كنترل خود داشته باشد. اين در حالي است كه جسم او خوابيده است.

انواع بيداري در خواب


بيداري در خواب به ۲ دسته تقسيم مي شود. نوع اول به شكل وقايع روزمره و عادي رخ مي دهد. فرد از خواب بيدار مي شود. مسواك مي زند. دوش مي گيرد. صبحانه مي خورد. در نهايت سر كار مي رود. شخص خوابيده ممكن است در مقاطعي از خواب به صحت ماجرا شك كند. عدم وضوح تصاوير او را به فكر فرو ببرد. در نهايت به طور كامل از خواب بيدار شود. شايد هم اين خواب ها در قالب تصاويري بسيار واضح رخ دهند. بيننده خواب در ادراك ماهيت آن درمانده باشد. در اين صورت خواب ادامه مي يابد.

نوع دوم شايد زياد خوشايند نباشد. فرد خوابي مي بيند كه مورد پسندش نيست. فشار و استرس فراواني هم موقع خواب متحمل مي شود. به عنوان مثال افرادي با ظاهر وحشتناك، هيولاها، حيوانات درنده و از اين دست موارد با او در ارتباط هستند. كابوسي كه بسيار به حقيقت شباهت دارد.

در بخش بعدي به دليل اصلي و درمان بيداري در خواب مي پردازيم.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۴:۴۸ ] [ ساناز ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|